Tončica Krstulović

TONČICA KRSTULOVIĆ

Tončica Krstulović je nastavnik razredne nastave.

Vodi 2.b razred i umjetničko - tehničku radionicu.
Radila je i u školi «Muć Donji», «Blizna Gornja» i u osnovnoj školi «Vučevica». Najdraža boja joj je crvena, najdraže tv emisije su joj znanstveno - popularne, knjiga «Dnevnik jedne Gejše», a film «Sjaj u tami». Ne sluša glazbu.

Rado bi svirala harmoniku. Rado bi otputovala u Kinu. Omiljeni joj je desert sladoled. Najviše je žalosti bolest, a veseli zdravlje. Kaže da nema ni malo slobodnog vremena. Voli iskrene i skromne ljude. Neostvaren san joj je put oko svijeta. Ima fobiju od zloće. Djeca joj puno znače.

Na dalek put ponijela bi kameru, karticu i putovnicu. Kad bi imala milijun dolara podijelila bi ih sa obitelji i prijateljima. Kada bi mogla jedan dan bit neko drugi bila bi ptica. Tri riječi kojim bi opisala sebe su pravednost, skromnost i iskrenost. Kada je osamljena tada razmišlja i posprema. Spretna je u svemu, ali nije baš spretna u šivanju i peglanju.

Kod ljudi ne podnosi neiskrenost i pohlepu. Ne bi se aktivno bavila politikom, a sportom bi.

Najljepša rečenica koju je čula od učenika je «Hvala učiteljice». S ponekim bivšim učenicima je u kontaktu.

Ne sijeća se što je kao mala željela biti jer kako kaže bilo je to davno.
Problem nasilja u školama riješila bi strogim kaznama, radom u zatvorima i popravnim domovima.

Kaže da je Internet atak na zdravlje. Nema svoj blog.
Najdraža izreka joj je «Tko pod drugim jamu kopa…».

Ne vjeruje u male zelene, ali vjeruje u horoskop. Podržava štednju, pravila, ekologiju i vegetarijance. Voli tajne. Ne podržava zabranu pušenja. Više voli selo nego grad, auto nego motora, suknje nego hlač, plivanje od skijanja, rukomet od nogometa, knjige od filmova, folklor od hip hopa, buru od juga, telefon od mobitela i šetnja od vožnje.