DONIRALI SMO HRANU NAJPOTREBITIJIMA POVODOM DANA KRUHA

Dane kruha u školi obilježili smo uobičajeno kroz male razrede svečanosti i posjete mlinicama.

kad se male ruke slože...

I kao i svake godine uključili smo se u humanitarnu akciju prikupljanja hrane  za one kojima je to najpotrebnije. Roditelji i učenici su donirali, a razrednice prikupljale u svojim učionicama i kabinetima. Nakon desetak dana pozvali smo kombi iz Caritasa. Trebalo je sve razvrstati i prenijeti u vozilo. Tu smo "nastupili" mi osmaši kao najstariji u školi i naše marljive spremačice zajedno s nama.

Dana 29. listopada oko 10 sati stigao je kombi. Hranu je trebalo prenijeti i ukrcati a da se ne ometa nastava, u stvari da se ometa što je manje moguće. Napravili smo lanac od naših ruku i prenosili vrećicu po vrećicu, a kutije udruženim snagama jer "kad se male ruke slože sve se može".

Bilo nam je zabavno, a bili smo radosni i zato što smo znali da nekome pomažemo. Vozač kombija koji nas godinama već poznaje, a poznaje i druge škole, bio je iznenađen količinom prikupljenih namirnica. Rekao je da smo jedna od boljih škola po odazivu na humanitarne akcije.

Lijepo nam je bilo to čuti i nadamo se da će naša škola nastaviti s ovom akcijom i sljedeće godine.

Ivana Grgić 8.a

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 18. 10. 2014.