Ostvarivanje prava na pomoć za kupnju školskih udržbenika i besplatne marende

Objavljujemo dopis Grada Splita vezan uz prikupljanje potrebne dokumentacije za:

- Pomoć za kupnju školskih udžbenika (novčani bon)
- Besplatne marende učenika u osnovnim školama

zahtjev_za_besplatne_marende

zahtjev_za_kupnju_skolskih_udzbenika

OBAVIJEST UČENICIMA I NJIHOVIM RODITELJIMA

Školska godina 2017./2018., učenici od 1 -8. razreda

U svrhu ostrarivanja prava na:

1. Pomoć za kupnju školskih udžbenika
  2. Besplatne marende

Svim učenicima koji su prošle školske godine ostvarili pravo na pomoć za kupnju školskih udžbenika i besplatne marende, Grad Split je izdao rješenja  koja vrijede do kraja osnovnoškolskog obrazovanja pod uvjetom da se ne promijene činjenice i okolnosti koje su utjecale na ostvarivanje nekog od navedenih prava. Što znači da nije potrebno obnavljati  zahtjeve za te učenike, a sve potrebne radnje za utvrđivanje  postojanja  uvjeta za nastavak nekog od prava  obavit će djelatnici Upravnog odjela   za socijalnu skrb i zdravstvenu zaštitu Grada Splita.

Škola će  Gradu Splitu, dostaviti potvrde o školovanju  za navedene učenike po službenoj dužnosti.

Zahtjevi  sa dokumentacijom  dostavljaju se za učenike prvih razreda i eventualno od učenika viših razreda , ako su ove godine stekli uvjete za neko od navedenih prava.Najkasnije do 30. lipnja 2017. godine ispunjene zahtjeve zajedno sa potrebnom dokumentacijom dostaviti u tajništvo Škole.

Zahtjevi se dostavljaju od 19. lipnja svakim radnim danom u vremenu od 9- 12 sati.

Zahjtjevi se mogu dostaviti i poštom ili osobno u centralnu  pisarnicu Grada Splita, Obala kneza Branimitra 17.Zahtjevi se mogu preuzeti na internetskim stranicama Škole i Grada Splita.

1. POMOĆ ZA KUPNJU ŠKOLSKIH UDŽBENIKA ZA OSNOVNU ŠKOLU

U članku 13. Odluke o socijalnoj skrbi („Službeni glasnik Grada Splita“ broj 26/16) utvrđeni su uvjeti i postupci ostvarivanja prava na pomoć za kupnju školskih udžbenika:

1. Pravo na pomoć za kupnju školskih udžbenika (u daljnjem tekstu: novčani bon), uz uvjet da jedan roditelj/skrbnik/udomitelj ima prebivalište na području Grada Splita imaju slijedeće kategorije učenika osnovnih škola:
  • učenici iz obitelji čiji prihod po članu ne prelazi 1000,00 kuna mjesečno,
  • učenici iz obitelji u kojoj su oba roditelja/skrbnik/udomitelji nezaposleni,
  • učenici iz obitelji s troje i više djece pod uvjetom da primaju dječji doplatak.
  1. Iznosi novčanih bonova su:
  • 600,00 kuna po učeniku I – IV razreda osnovne škole,
  • 700,00 kuna po učeniku V – VIII  razreda osnovne škole.
  1. Zahtjev s potrebnom dokumentacijom kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta iz stavka 1. ovog članka roditelji/skrbnik/udomitelj učenika mogu:
  • dostaviti osnovnoj školi koja zahtjev s dokumentacijom prosljeđuje Upravnom tijelu,
  • poslati poštom Upravnom tijelu,
  • osobno donijeti u centralnu pisarnicu Grada Splita.
  1. Popisi učenika koji ostvare novčani bon dostavljaju se osnovnim školama, gdje se obavlja i podjela bonova.
  1. Novčani bon se ne odobrava učenicima koji su pravo na pomoć za nabavku udžbenika ostvarili po nekoj drugoj osnovi.

Bonovi će se dijeliti u tajništvu Škole od 28. kolovoza do 8. rujna.

1. BESPLATNE MARENDE UČENIKA UČENIKA U OSNOVNIM ŠKOLAMA

U člancima 11. i 12. Odluke o socijalnoj skrbi („Službeni glasnik Grada Splita“ broj 26/16) utvrđeni su uvjeti i postupci ostvarivanja prava na besplatne marende:

1. Pravo na besplatnu marendu u osnovnoj školi može ostvariti učenik ako jedan roditelj/skrbnik/udomitelj ima prebivalište na području Grada Splita uz jedan od dodatnih uvjeta:
  • dijete čija obitelj ima rješenje Centra o priznatom pravu na ZMN,
  • dijete hrvatskog ratnog vojnog invalida ili mirnodopskog vojnog invalida ili civilnog invalida rata s utvrđenim stupnjem invaliditeta od 70% i većim,
  • dijete samohranog roditelja sukladno određenju pojma iz ove Odluke,
  • dijete iz obitelji s troje i više djece pod uvjetom da prima dječji doplatak,
  • dijete iz obitelji u kojoj su oba roditelja/skrbnici nezaposleni,
  • dijete sa teškoćama u razvoju sukladno određenju pojma iz ove Odluke.
  1. Pravo na besplatnu školsku marendu može ostvariti i učenik koji je rješenjem Centra smješten u udomiteljsku obitelj ili socijalnu ustanovu.
  1. Zahtjev s potrebnom dokumentacijom kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta iz stavaka 1. i 2. ovog članka roditelji/skrbnik/udomitelj učenika mogu:

- dostaviti odgojno obrazovnoj ustanovi koja zahtjev s dokumentacijom prosljeđuje    Upravnom tijelu,

-   poslati poštom Upravnom tijelu,

-   osobno donijeti u centralnu pisarnicu Grada Splita

1. Upravno tijelo donosi rješenje o sufinanciranju marende učenika u osnovnoj školi, a u izreci rješenja se utvrđuje visina sufinanciranja s mjesečnim iznosom od 150,00 kuna, kao i razdoblje ostvarivanje prava (od mjeseca podnošenja zahtjeva do kraja nastave u školskoj godini). Odobreni iznos isplaćuje se mjesečno na tekući/žiro račun jednog od roditelja/skrbnika/udomitelja. Da bi učenici tijekom cijelog osnovnoškolskog obrazovanja primali mjesečni iznos za marendu, roditelji/skrbnici/udomitelji dužni su na početku nove školske godine uz uvjerenje o upisu u slijedeći razred dostaviti i novu dokumentaciju kojom dokazuju da učenik i dalje ostvaruje jedan od uvjeta iz stavaka 1. i 2. ovog članka.

zahtjev_za_besplatne_marende

zahtjev_za_kupnju_skolskih_udzbenika

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 2. 6. 2017.

NACIONALNI ISPITI

Nacionalni ispiti za učenike osmih razreda:
11. do 27. ožujka  - raspored održavanja