NAŠ JESENKO STOPIRAO GRADSKIM ULICAMA

Dalmacijanews.hr izvješćuje o našej Jesenku koji je nakon dugo godina napustio školske prostorije i uputio se gradskim ulicama. Naravno, djeci preporučamo da ne čine nešto slično;-)

Kada su nam jučer stigle fotografije ovog čovjekolikog lutka kako stopira na ulici Domovinskog rata, krstili smo ga imenom već nam poznatim likom imena Pinokio. Kao što smo već pisali, pojava ovog autostopera pobudila je interes među vozačima i prolaznicima, a nedugo nakon što smo napisali koju rečenicu, doznali smo još nekoliko zanimljivosti.

Naime, javilo nam se nekoliko čitatelja koji tvrde da znaju njegovo pravo ime i porijeklo. Dakle, kako doznajemo, Jesenko je rad prvašića osnovne škole Kman Kocunar 2007, a osim što je pobjegao iz škole, bio je uspješan i u pronalaženju prijevoza. Tako su ga Jure, Ante, Tomislav i Frane, odlučili povesti do Prime u gradu.

- Zatekli smo pajdu Jesenka kako sidi na zidiću umoran od cjelodnevnog stopiranja, pa smo ga povezli - kazao nam je Jure.

U svakom slučaju, prema Jesenku su Splićani, zasad, vrlo pristojni i pomažu da u čitavom svom putovanju stigne u jednom komadu. No hoće li Jesenko pronaći svoj put kući nakon ovakve avanture, to nam još preostaje vidjeti!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Na ulici Domovinskog rata iz smjera TC Joker prema Kauflandu, tik uz cestu nalazi se ovaj mali čovjek-lutka koji izgleda kao da traži prijevoz, odnosno, čini se da stopira.

Pojava ovog lutka zanimljiva je bila nekolicini vozača, a neki su se čak zaustavili pored njega misleći da je zbilja riječ o živoj osobi, no kad shvate kome su zapravo stali - samo se ugodno nasmiju te nastave voziti dalje - prepričao nam je čitatelj koji je i poslao ovu fotografiju.

- U 2 navrata zbog ovog lutka je moglo doći i do nesreće te se jasno moglo vidjeti da ometa vozače, a i zabavlja, pa radi te zabave vozači malo smetnu s uma da su na cesti s još velikim brojem automobila. Nekima i volan pobjegne malo u drugu traku, te uz to riskiraju potencijalnu štetu iliti ga prometnu nesreću. Meni je također te smiješno do neke granice, ne znam tko je to postavio, no mislim da bih bilo vrijeme da to netko i ukloni - poručio je naš čitatelj.

Ne znamo tko je postavio ovog lutka, niti što je ovim činom želio poručiti, no sigurno je da je izazvao pokoji osmijeh i nekome uljepšao dan!

preuzeto sa: http://www.dalmacijanews.hr

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 8. 9. 2015.

NACIONALNI ISPITI

Nacionalni ispiti za učenike osmih razreda:
11. do 27. ožujka  - raspored održavanja