Četvrtaši - škola u prirodi

Učenici četvrtih razreda proveli su četiri dana u školi u prirodi.

Od početka četvrtog razreda svi smo iščekivali našu školu u prirodi. Kako se ona približavala, mi smo bili napetiji. Noć prije putovanja nisam mogla spavati. Samo sam razmišljala o našem putovanju: kakav će biti hostel, kakva će biti soba, hoće li sve biti u redu i tako dalje. Napokon je svanuo taj utorak 12.5..

Okupili smo se ispred škole mi iz 4.c, 4.a i 4.b. Nekome je oproštaj s roditeljima lako prošao, a nekima baš i ne. Kada smo se smjestili u autobus, naša vodička nam je ispričala neke zanimljivosti o našem odredištu Gorskom kotaru, odnosno Fužinama. Uz kratka zaustavljanja, došli smo do vrila Gacke. Na izvoru smo napunili boce sa svježom vodom. Svi smo se također i umili jer legenda kaže tko se umije tom vodom deset puta, zauvijek će ostati mlad. Krenuli smo prema Ogulinu u obilazak Frankopanske kule u kojoj se nalazi Zavičajni muzej. U blizini njega je Ivanina kuća bajke koja mi se najviše svidjela. Tu su se nalazili ekrani s igricama, kućice u kojima se pripovijedaju bajke itd. U Ogulinu  smo vidjeli i Đulin ponor i jezero Sabljaci. Napokon smo došli u naš hostel u Fužinama. Kada smo svi ušli u sob,  tu je nastala prava buka, skrika od veselja i trčanje do drugih soba. Navečer smo otišli u disko i igrali neke igre. Nakon pidžama partya smo svi otišli u svoje sobe na spavanje.
Drugi dan smo otišli do NP Risnjak. Šetali smo poučnom stazom Leska i saznali mnogo o raznim biljnim i životinjskim vrstama. Nakon ručka smo pješice prošetali do Popovićevog mlina. Mlinar je za nas imao veliko iznenađenje. Upalio je disko kuglu,zamračio prostoriju i pustio pjesme. Svi smo promukli od pjevanja, a oznojili se od plesanja. Nedaleko od mlina, također u Delnicama išli smo posjetiti gater srna. U hostelu smo opet išli u disko. Atmosfera je bila odlična. Opet je bio pidžama party i natrag na spavanje.

Treći dan  smo posjetili pilanu u Delnicama. Razgledali smo cijelu pilanu i krenuli prema   Park-šumi Golubnjak. Tamo smo vidjeli ledenu spilju, medvjeđi brlog i spilju Golubnjak. Baš je bilo zanimljivo. Vratili smo se u hostel i ručali. Imali smo likovnu radionicu i radionicu izrade vlastitih suvenira od drva. Na Fužinarskom igralištu smo igrali razne igre. Onaj tko je htio, igrao je graničara, a onaj tko je htio igrao je nogomet. Bila je grupica djece koja ništa nije htjela igrati, nego je otišla prošetati Fužinama. Ispred hostela smo zapalili logorsku vatru, pekli hrenovke i pjevali pjesme.

Četvrti dan smo krenuli kući. Na povratku smo stali u ličko utočište medvjeda Kuterevo. Tamo smo vidjeli velikog medvjeda koji se spretno penje na malo stablo i još mnoge medvjede. Krenuli smo prema Plitvicama. Na Plitvičkim jezerima smo se vozili brodom i eko vlakom. Kada smo se iskrcali, imali smo slobodno vrijeme za kupnju suvenira. Krenuli smo u Split pjevajući u autobusu. Kada smo ugledali u svoje roditelje, svi smo počeli mahati i kucati po prozorima. To su bila najbolja četiri dana u mom životu. Nikad ih neću zaboraviti.

Petra Brekalo, 4.c

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 26. 5. 2015.