BURA OTPUHALA NIKOLU...

U petak, 6.3.2015, za vrijeme najjače marčane bure koju pamtimo u zadnjih 10-ak godina, osmaša naše škole Nikolu Metličića je ''otpuhalo''. Ali Nikola je hrabro došao u školu gdje su mu ozljede sanirane i poslan je u ambulantu. A znate što, stvarno nije skidao osmjeh slica. Zato, protiv bure se borimo s osmjehom i dvije-tri cigle u torbi.

izranjene ruke našega Nikole

Na putu prema školi Nikolu je bura bacila na veliki kamen i zadobio je jake ogrebotine na koljenu i dlanovima. Kada je stigao u školu, smjestio se u zadnje klupe i pratio nastavu jer od boli nije mogao pisati, ali zahvaljujući pristupačnosti svih nastavnika, bio je odveden u kuhinju gdje je dobro zbrinut i zavijen.

Iako ga je jako boljelo i peklo, nije skidao osmijeh s lica. Po preporuci prof.Dušanke, učiteljice iz Prve pomoći, otišao je u ambulantu i sada za njega više nema straha. Cijela priča je preokrenuta u šalu.

Nikoli,kao i svim ostalim učenicima, savjetujemo da odsada za vrijeme bure nose dvije-tri cigle u torbi.

Marija Hrgović, 8.a

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 13. 3. 2015.