PROJEKT DIOKLECIJANOVA ŠKRINJICA

Grad Split organizirao je Projekt „Dioklecijanova škrinjica“ na kojoj učenici trećih razreda uče o Dioklecijanovoj palači, natječu se u znanju i izradi postera.

Dana 10. veljače, trećaši naše škole krenuli su u grad.  Na ulazu u palaču dočekao nas je turistički vodič, Željka. Čuli smo mnoge zanimljivosti o Dioklecijanovoj palači, crkvi svetog Duje. Vidjeli smo sfinge, Jupiterov hram, zlatna, srebrena, brončana i željezna vrata, Vestibul i Peristil. Šetali smo po Dioklecijanovom gradu.

Bilo nam je jako zabavno i interesantno naučiti nove zanimljivosti o Dioklecijanovoj palači.

Anđela Škoko i Fiona Arsekin. 3. c

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 26. 2. 2015.