DOLAZAK POLICAJCA U NAŠU ŠKOLU

Sedmog travnja naš kvartovski policajac održao je kratko predavanje nakon kojega je uslijedio razgovor s učenicima 5.c i 5.d razreda. Govorilo se o opasnostima koje vrebaju na našim ulicama: drogi, alkoholu, duhanu...

Dana 7. travnja 2015. godine u našu školu došao je policajac Ante Križan koji se brine za red i mir u kvartovima Kman i Kocunar. Predavanje se održalo šesti sat u jutarnjoj smjeni (13:10) za 5.c i 5.d razred u učionici tehničke kulture.

Policajac Ante Križan je govorio o opasnostima koje se događaju svakodnevno, a pogotovo noću kad osjećamo strah pa je potrebno i više opreza. Pošto je većina upoznala policajca u kvart, nije bilo teško započeti komunikaciju.

Doznali smo mnogo novih stvari te smo pričali o opasnostima na cesti, o čemu se zapravo brinu policajci, o opasnostima alkohola, droge i duhana, o narkomanima, alkoholičarima te drugim ljudima koji se ne brinu za kućni red i opijaju raznim vrstama alkohola, o vandalizmu i o tome da kad god vidimo nekog tko se tuče, čini nered, opija se..., pogotovo oni mlađi od 18 godina, da nazovemo na broj 192 koji je broj policije. Jer se o tome brine policija i moramo poštovati kućni red i ni u kojem slučaju koristiti alkohol. Policija je jedina koja to može riješiti.

Vlatko Škurla 5.d

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 8. 4. 2015.