KARNEVAL UČENIKA B SMJENE

Na pokladni utorak u popodnevnim satima male su maškare a i poneka velika zauzele krilo škole u kojem su učenici nižih razreda. Krnji su uz pratnju bubnjeva pročitali optužnicu, utvrdili da je kriv po svim tičkama i u skladu s tim ga i spalili na školskom dvorištu.

FOTO GALERIJA

Dana 17. 2. 2015. na pokladni utorak u školi Kman-Kocunar u razrednoj nastavi održane su maškare.  Okupili smo se ispred škole u 14:30. Baš smo bili šareni: princeze, klaunovi, rokeri, vještice, supermeni, gusari… Uzbuđeno smo iščekivali naše prijatelje iz razreda kako bi vidjeli njihove kostime. Učiteljice su također bile maskirane. Svaki se razred najprije otišao počastiti u svoju učionicu. Nakon proslave išli  smo u karnevalskoj  povorci po Kmanu. Nosili smo  različite instrumente kojima smo  lupali. Kada smo se vratili ispred škole, palili smo Krnju. On je imao  lavlju glavu s velikom grivom od traka. Napravile su ga naše učiteljice uz pomoć domara.  Jedan četvrtaš je čitao optužnicu u kojoj smo Krnju optužili za sve: svađe, tuče, krizu, krnjave zube, smrt bake Čike, svađe majke i oca, tuče, loše ocjene, brbljanje na satu... Izišli su i neki stariji učenici te vikali zajedno s nama da je Krnjo kriv. Neki su dodali da je Krnjo legenda. Nakon optužnice, na veselje  djece, konačno je spaljen.  Svi smo bili zadovoljni školskim maškarama te smo sretni otišli kući.

Petra Brekalo, Laura Bezmalinović, Nadana Vuković, 4. c

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 26. 2. 2015.