SVJETLO ZA VUKOVAR

Svake godine se 18. studenog, dan  pada Vukovara kojeg se sjećamo kao jednog od najpotresnijih dana u novijoj hrvatskoj povjesti, obilježava na posebno svečan način. Taj dan i dan uoči, svi  putovi vode u Vukovar ili Vukovarske ulice koje ima većina gradova diljem Hrvatske. Ljudi  dolaze paliti svijeće kao spomen na poginule u gradu heroja Vukovaru.

Svjetlo za Vukovar

Vukovarska ulica u Splitu je taj dana puna svijeća uza zidove pune grafita o vukovarskim herojima.Taj dan, kao i svake godine, iz OŠ Kman-Kocunar nekoliko razreda  s učiteljima odlazi dati počast vukovarskim žrtvama. Danas su išla dva razreda7. a i 8. b. Podijelili smo se u grupe od dvoje- troje učenika i svaka je dobila jednu svijeću. Na putu do Vukovarske ulice, koja nije previše udaljena od naše škole,a i da je, uvijek se da odvojiti malo vremena za Vukovar, učenici su uglavnom  išli u miru, možda se tu i tamo netko nasmijao, dostojanstveno kako i priliči  situaciji. Dok smo hodali do tamo, nastavnica Nosić nas je fotografirala.

S nama  su išle i razrednice tih dvaju razreda,  Snježana Omazić i Vesna Šiklić.Kad smo došli do Vukovarske ulice, zapalili smo svijeće i pomolili  se. Molitvu je predvodio jedan od učenika, a mi ostali smo ga, mirno i s puno poštovanja, pratili.

Iako je prigoda tužna i potresna, lijepo je u  duhu  zajedništva odati poštovanje svima koji su dali svoj život za našu daomovinu.

Vedran Radić, 7.a

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 19. 11. 2014.