Ovaj mjesec: 2510
Ovaj tjedan: 901
Danas: 130

NAŠA UČENICA PRVA NA DRŽAVNOM U MODELARSTVU RAKETE S PADOBRANOM

Šestoro učenika naše škole sudjelovalo je na XX. državnom prvenstvu u raketnom modelarstvu za djecu i mladež održanom u gradu SInju 12. svibnja 2014. godine.

U subotu 12. svibnja 2014. grupa modelara uputila se u Sinj na natjecanje iz raketnog modelarstva. Našu školu predstavljali su: Margita Čović, Ivan Listeš, Vlasta Vuković, Robert Milanović, Nikola Mihotović 8.d i Marijan Lilić iz 7.c razreda.

Natjecanje se sastojalo od svije kategorije, a to su rakete s padobranima i rakete s trakama. Natjecanje se održavalo u Sinju ispred hangara gdje su prizemljeni manji avioni. dvije spremačice iz naše škole također su išle s nama.

Kada smo stigli pripremili smo doručak za priajtelje iz drugih gradova. Napokon su i oni došli, prijateljski smo ih ugostili. Napokon su i oni došli, priajteljski smo ih ugostili. Nakon doručka započele su pripreme za prvu kategoriju natjecanja (rakete s padobranima).

U 10 sati počelo je natjecanje, svaka ekipa imala je svoju stazu. Nakon završenog prvog dijela natjecanja, bila je stanka, a nakon nje uslijedio je drugi dio natjecanja; rakete s trakama.

Margita Čović učenica 8.d razreda osvojila je zlato u raketama s padobranima. Ponosni smo i na ostatak ekipe.

Naša škola s ravnateljem, gospodinom Martinom Olujićem bila je domaćin natjecanja.

Natjecanje je završilo u 17 sati, a nakon službenog zatvaranja sudionike natjecanja čekao je ručak.

Došlo je vrijeme rastanka, pozdravili smo prijatelje i krenuli natrag u split, gdje smo stigli oko 18 sati.