PROJEKT ŽIVI SVIJET MORA

U utorak, 6. svibnja 2014. godine, našu su školu posjetili znanstvenici iz Instituta za oceanografiju i ribarstvo na Marjanu. Družili su se s učenicima 4.a i 4.b razreda više od dva sata.

U učionicu 4.b razreda došli smo i mi iz 4.a s našom učiteljicom.

mikroskopiranje u okviru projekta "Živi svijet mora"

Za početak smo pogledali prezentaciju iz koje smo saznali mnogo o ribama. Doznali smo kako izgledaju neke velike i zastrašujuće, ali i male, gotovo neprimjetne ribe. Naučili smo o veličini riba, njihovim vrstama i staništu. Posebno nam je bio zanimljiv morski pas.
Promatrali smo školjke i puževe koje su djelatnici Instituta donijeli, te uz pomoć mikroskopa vidjeli raznovrsne planktone i male životinje.

Postavljali smo i pitanja, a naši gosti su odgovarali.

U bilježnice smo oslikali svoje vidne doživljaje i time završili naš projekt. Nismo ni primjetili kako je vrijeme proletjelo.

Kate Kuko i Zoe Burazin, 4.a

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 6. 5. 2014.